Site Logotype

Odstraňovanie tetovania s laserom Quanta Q plus EVO C - svetová špička v odstraňovaní tetovania všetkých farieb

Čo je to laserové odstraňovanie tetovania ?

Laserové odstraňovanie tetovania  predstavuje v súčasnej dobe najúčinnejšiu metódu, pomocou ktorej vieme dosiahnuť trvalé odstránenie nežiadúceho tetovania z rôznych oblastí na tele a na tvári.

Quanta System Q-Plus EVO C

Quanta System je svetovou špičkou v oblasti vývoja laserovej technológie. Do nášho centra sme vybrali tento laser práve kvôli výsledkom ktore dosahuje v porovnaní s konkurenciou. Možnosť nastavenia intenzity laseru je jednou z najsilnejších na trhu…čo je podstatné pri úplnom odstránení tetovania, kde veľa slabších laserov už nestačí a nedokáže odstrániť svetlejší pigment.

 1. Náš laser pracuje až v troch vlnových dĺžkach. Každá vlnová dĺžka odstraňuje iné spektrum farieb : 1064 nm (čierna, čierno-hnedá), 532 nm (červená, oranžová, žltá, purpurová, hnedá) a ako novinku na Slovenskom trhu prinášame aj vlnovú dĺžku Ruby 694 nm, ktorá dokáže odstráňit aj problematické zelené, modré, fialové a tyrkisové farby.

Na akom princípe funguje odstraňovanie tetovania ?

 

Princíp odstraňovania tetovania laserom Quanta Q Plus EVO C  je založený na selektívnom účinku laserového žiarenia so správne zvolenou vlnovou dĺžkou na použité tetovacie farbivo.  Správne nasmerovaný laserový lúč preniká do hlbších až najhlbších vrstiev kože bez toho, aby ovplyvňoval priľahlé kožné tkanivá. Samozrejme toto platí len pri správne zvolenej intenzite laserového prístroja. Laserový lúč po vystrelení do pokožky je absorbovaný časticami farebného pigmentu tetovania a spôsobuje ich roztrieštenie na malé samostatné časti. Takto rozbité malé častice náš imunitný system okamžite začne spracovávať a cez lymfatický systém vylučovať z tela von. Ide o prirodzený a samovoľný efekt. Tento proces nastáva okamžite po zákroku, avšak je zdĺhavejší a výsledky sa prejavujú postupne.

Pri jednom zákroku sa týmto spôsobom nezničí celý pigment, ale jeho časť. Zákrok sa opakuje najskôr po 6. týždňoch. Rozostupy medzi jednotlivými ošetreniami sa postupne s ubúdajúcim tetovaním predlžujú. Takto tetovanie každým sedením postupne stráca pigment až do úplného odstránenia.

 

Príprava na ošetrenie – pokyny pre klienta:               

 • 4 až 6 týždňov pred ošetrením sa vyhýbajte slnku aj soláriu. Pokožka nesmie byť pri zákroku opálená !
 • 3 až 5 dní pred ošetrením nepoužívajte na ošetrovanú oblasť prípravky obsahujúce aktívne látky ako antibiotiká, AHA kyseliny.
 • V deň ošetrenia nepoužívajte ani telové mlieko ani olej, pri ošetreniach tváre je potrebné dôkladné odlíčenie.
 • 2 týždne pred ošetrením neaplikujte žiadne výplne (zákroky estetickej dermatológie) na lokality kde sa bude laserovať.

Ako prebieha laserové odstraňovanie tetovania ?

Pri prvom ošetrení v rámci vstupnej konzultácie náš laserový špecialista vyhodnotí zdravotnú anamnézu, určí fototyp pokožky a aktuálny stav tetovania, na základe čoho zvolí vhodné nastavenie a intenzitu laseru. Následne nasadí sebe aj klientovi špeciálne ochranné okuliare, ktoré chránia zrak pred laserovými lúčmi. Okuliare musia byť certifikované a určené na konkrétnu vlnovú dĺžku laseru s ktorou sa ide pracovať. Po splnení nutných bezpečnostných opatrení sa môže začať laserovať. Samotný zákrok s laserom je velmi rýchli ( pár minút ). Po odlaserovaní prichádza ihneď chladenie ošetrovanej oblasti. Je to jeden z najdôležitejších krokov, ktorému venujeme aj patrične dostatok času.

 

Starostlivosť po laserovom zákroku: 

Ihneď po zákroku sa môže na mieste laserového ošetrenia vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín. Ošetrované miesto okamžite po zákroku chladíme priamo u nás v centre a klient následne pokračuje s chladením doma. Dôležité je chladenie hlavne prvé hodiny po zákroku. Odporúčame chladiť v intervaloch každú hodinu po 15 minútach, po dobu až kým sa ošetrovaná oblasť neprestane prehrievať. V prípade veľkých tetovaní sa chladí 2-3 dni, resp. do doby, kedy opuch a prehrievanie neustúpia.

Po zákroku sa neodporúča 24h ošetrené miesto vystaviť vode.

Deň po zákroku odporúčame ošetrovanú oblasť začať natierať upokojujúcim, regeneračným a antiseptickým krémom CICALFATE od Avene pre rýchlejšie a lepšie vyhojenie. Prípravok je možné zakúpiť priamo na mieste.

Návšteva sauny alebo bazénu nie je vhodná až 2 týždne po vykonaní zákroku (v prípade horšej reakcie a väčších tetovaní).

V oblasti odstraňovaného tetovania (obočie) sa neodporúča vykonávať kozmetické procedúry minimálne 5 dní po ošetrení.

Zákroky korektívnej dermatológie (výplne) sa neodporúčajú vykonávať minimálne 2-3 týždne po ošetrení.

Po vykonaní laserového ošetrenia neodporúčame požívať alkoholické nápoje.
Najmenej 8 týždňov po laserovom ošetrení sa neodporúča užívať soli zlata alebo lokálne používať retinoid, ani akékoľvek lieky a liečivá, ktoré spôsobujú fotosenzitivitu.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho a trvalého výsledku sa odporúča dodržiavať intervaly ošetrení .

Odporúčané rozostúpy ošetrení :

 • Obočie : Rozostup ošetrení 6-8 týždňov. ( 90% klientkám stačia 2 ošetrenia )

 • Telové tetovanie : Rozostup ošetrení pre prvé 3 ošetrenia odporúčame v rozmedzí 6-8 týždňov. Pri ďalších ošetreniach sa rozostupy predlžujú na 8 až 12 týždnov.

Termíny ošetrení vám vždy odporučí ošetrujúci personál na základe vstupnej konzultácie a individuálnych osobitostí. 

Koľko sedení je potrebných na úplné odstranenie tetovania ?

Predbežný odhad počtu ošetrení, vieme orientačne stanoviť po vstupnej konzultácii. Zo skúsenosti vieme povedať, že pri PMU obočiach sa pohybujeme v rozmedzí od 1 do 3 ošetrení (najčastejšie 2 ošetrenia) a pri telových tetovaniach v rozmedzí 5-10 ošetrení. Je to samozrejme veľmi individuálne a záleží od viacerých faktorov, ktoré nám počet ošetrení ovplyvňujú:

 • chemická štruktúra a typ pigmentu
 • farebnosť tetovania
 • hĺbka tetovania
 • lokalita tetovania
 • typ pleti (suchá-mastná, tenká, hrubá)
 • vek pacienta
 • zdravotný stav
 • životný štýl
 • fajčenie
 • rozostupy medzi sedeniami odstraňovania

Galéria / Výsledky práce s Quantou Q-plus C

Postupné ubúdanie pigmentu po jednotlivých ošetreniach. Počet ošetrení : 6x
Postupné ubúdanie pigmentu po jednotlivých ošetreniach. Počet ošetrení : 4x 
Počet ošetrení : 5x
Počet ošetrení : 6x
Počet ošetrení : 5x
Máte záujem o naše služby?

V prípade, že potrebujete viac informácií prosím neváhajte nás kontaktovať. Ak ste rozhodnutá/rozhodnutý, že naše služby chcete využiť prosím zarezervujte si termín cez tlačítko nižšie.