Site Logotype

Laserová epilácia Candela GentleLase PRO - svetová špička v laserovej epilácii

Čo je to laserová epilácia?

Laserová epilácia predstavuje v súčasnej dobe najúčinnejšiu metódu, pomocou ktorej vieme dosiahnuť trvalé odstránenie nežiadúceho ochlpenia v rôznych oblastiach na tele a na tvári.

Na akom princípe funguje laserová epilácia?

Základným princípom laserovej epilácie je tzv. selektívna fototermolýza – pôsobenie laserového lúča na melanín – farbivo, ktoré sa nachádza v maximálnej koncentrácii práve v cibuľkách chlpov v aktívnej rastovej fáze.  Melanín absorbuje energiu laserového lúča a dochádza k trvalému zániku vlasového folikulu. 

Náš alexandritový laser CANDELA gentleLASE PRO pracuje s vlnovou dĺžkou 755 nm, pri ktorej dochádza k vynikajúcej absorpcii svetelnej energie melanínom – čo zaručuje maximálnu efektivitu laserového ošetrenia. 
Výsledkom je hladká pokožka už po prvom ošetrení a trvalý efekt v čo najkratšom čase.

Unikátny systém chladenia  CRYO6  Zimmer robí laserovú epiláciu prijateľnou aj pre klientov s nižším prahom bolesti, ošetriť sa dajú veľmi komfortne aj veľmi citlivé oblasti – napr. intímne oblasti.

Laserová epilácia okrem samotného ochlpenia odstraňuje aj ďalšie komplikácie súvisiace s odstraňovaním chĺpkov inými metódami, ako je zarastanie chlpov, zápaly, jazvy, pigmentové fľaky po vytrhávaní. 

Príprava na ošetrenie – pokyny pre klienta:

 • 4 až 6 týždňov pred ošetrením sa vyhýbajte slnku, soláriu
 • 3 až 5 dní pred ošetrením nepoužívajte na ošetrovanú oblasť prípravky obsahujúce aktívne látky ako antibiotiká, AHA kyseliny
 • V deň ošetrenia nepoužívajte ani telové mlieko, olej, pri ošetreniach tváre je potrebné dôkladné odlíčenie 
 • Minimálne 4 týždne pred ošetrením si chĺpky nevytrhávajte, nevoskujte 
 • Minimálne dva týždne pred ošetrením nepoužívajte ani samoopaľovacie prípravky, nástreky
 • Chĺpky je možné odstraňovať bez korienkov – holením, depilačným krémom, skracovaním zastrihávačom.
 • Ideálna dĺžka chĺpkov pri vykonaní prvého ošetrenia je 1-3 mm (hmatateľné strnisko), nie DLHŠIE, preto odporúčame oholiť ošetrované oblasti nasledovne:                
  • predkolenia – 3 – 5 dní pred zákrokom                  
  • stehná – 5 – 7 dní pred zákrokom                          
  • bikiny, intim, podpazušie – 1 – 2 dni pred zákrokom
  • hrudník, brucho, chrbát u mužov – 1 – 2 dni pred zákrokom
  • horná pera, brada – pri jemnejšom ochlpení (hlavne nad hornou perou a na rukách) nie je potrebné ochlpenie odstraňovať, pri tvrdšom ochlpení odporúčame chĺpky zastrihnúť – strojčekom na vlasy, bradu, zastrihávačom chlpov

Na ošetrenie bikín, intímnych oblastí si doneste bavlnené spodné prádlo – tangá nohavičky bielej alebo telovej farb

Ako prebieha laserová epilácia?

Pri prvom ošetrení v rámci vstupnej konzultácie laserová špecialistka vyhodnotí zdravotnú anamnézu, určí fototyp pokožky a nasadí špeciálne okuliare, ktoré chránia zrak pred laserovými lúčmi. 
 
Na ošetrovanú oblasť  postupne prikladáme hlavicu prístroja, ktorou prechádza laserový lúč a ktorá zároveň zabezpečuje chladenie. 

Starostlivosť po laserovom zákroku: 

 • Tesne po zákroku sa môže vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín.
 • Pokožku Vám ošetríme prípravkom s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok (Avene CICALFATE krém, Pantenol mlieko, detský púder ), v závislosti od ošetrovanej lokality.
 • S ich používaním je vhodné podľa potreby pokračovať aj v domácom prostredí. Po zákroku neodporúčame návštevu bazéna alebo sauny 24 hodín a vhodnejšie je umývanie a sprchovanie vlažnou vodou.
 • Pri zákrokoch na tvári počas celého roka a na tele v letných mesiacoch je potrebné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom so slnečným faktorom (odporúčame fyzikálny/minerálny filter 50, prípravky HELIOCARE).
 • Ošetrenú oblasť, hlavne tvár, sa neodporúča vystavovať slnku aspoň 2-3 týždne po zákroku, mohlo by dôjsť k vzniku neželaných hyperpigmentácii.
 • Chlpy začnú vypadávať po 10-21 dňoch v závislosti od ošetrovanej lokality.
 • Pri jemných chlpoch ich vypadávanie nepostrehnete. Podporiť vypadávanie chlpov môžete šetrným spôsobom – napríklad šúchaním kože uterákom po sprche, kúpeli.
 • Používanie iných druhov peelingu neodporúčame.
 • Pre dosiahnutie čo najlepšieho a trvalého výsledku odporúčame dodržiavať intervaly ošetrení a počas cyklu ošetrení si chlpy nevytrhávať – s výnimkou dlhších prerušení / viac ako 3 mesiace/.
 • Ideálne počas cyklu ošetrení je skracovať a zastrihávať si zbytky vyrastajúcich chlpov /zastrihávačom chlpov/  na dĺžku 2 až 3 mm a dodržiavať odporučené termíny nasledujúceho sedenia laserovej epilácie.

Odporúčané rozostúpy ošetrení pre prvé 4. sedenia:

 • Tvár, horná pera, brada, Podbradok  3-5 týždňov
 • Podpazušie, bikiny 5-7 týždňov
 • Intim, anál 4-5 týždňov
 • Predkolenia 7-8 týždňov
 • Stehná, predlaktia 8-10 týždňov
 • Muži: Chrbát, ramená, hrudník, brucho 7-8 týždňov

Termíny ošetrení vám vždy odporučí ošetrujúci personál na základe vstupnej konzultácie a individuálnych osobitostí. 

Časté otázky

Laserové prístroje sa na epiláciu používajú už viac ako 30 rokov a ich bezpečnosť bola dokázaná v nespočetných klinických štúdiách. Náš epilačný laser Candela GentleLase PRO je špičkový prístroj od renomovaného amerického výrobcu Syneron-Candela. Prístroj získal certifikát na použitie v zdravotníckych zariadeniach od všetkých významných európskych a svetových organizácií.
 
Človek, ktorý uvažuje nad absolvovaním laserovej epilácie, by však mal dbať nielen na kvalitu prístroja, ale aj na výber seriózneho pracoviska. Absolvovať podobný zákrok v kozmetickom salóne s vidinou ušetrenia peňazí sa nevypláca. Nesprávnou manipuláciou, nesprávnym vyhodnotením kontraindikácií a rizík zákroku v dôsledku nedostatočne zaškoleného personálu v kozmetických salónoch vznikajú nepríjemné zdravotné následky v podobe popálenín a následných zmien pigmentácie pokožky.

Laserový lúč ničí predovšetkým chĺpky v aktívnej rastovej fáze, pretože práve vtedy obsahujú najvyššiu koncentráciu melanínu. Chĺpky zasiahnuté laserom v tejto fáze už znovu nevyrastú. V rastovej fáze sa však za normálnych okolností nachádza len 15-25% všetkých chĺpkov a preto je nutné zákrok opakovať. Počet opakovaní závisí od viacerých faktorov ako napr. farba ochlpenia, farba pokožky a hrúbka chĺpkov. Po prvom ošetrení sa zbavíte približne 15-25% všetkých chĺpkov na ošetrenej oblasti, teda takej časti, ktorá sa počas ošetrenia nachádzala v aktívnej rastovej fáze.
 
Celkový počet ošetrení na kompletné odstránenie chĺpkov býva spravidla 4-7 sedení u žien a 6-9 sedení u mužov. 

Vo všeobecnosti je laserová epilácia najúčinnejšia u ľudí s bledou pokožkou a tmavými chlpmi. Vyplýva to práve z toho, že tmavé chlpy obsahujú celkovo vyššiu koncentráciu melanínu, čo znamená že efektívnejšie absorbujú energiu z laserového lúča. Na zohriatie a kompletné spálenie chlpu a vlasového folikulu je teda potrebná menšia energia.
 
Moderné alexandritové epilačné lasery - Candela GentleLase PRO si však dokážu poradiť aj s relatívne bledými chĺpkami, ktoré obsahujú aspoň minimálne množstvo pigmentu. Pri bledších chĺpkoch pre dosiahnutie rovnakého efektu je potrebné rátať s väčším počtom ošetrení.

Indikáciou pre laserovú epiláciu je tiež folikulitída (zápal vlasových vačkov - folikulov), kde dosahujeme veľmi dobré výsledky už po prvom ošetrení.

Máte záujem o naše služby?

V prípade, že potrebujete viac informácií prosím neváhajte nás kontaktovať. Ak ste rozhodnutá/rozhodnutý, že naše služby chcete využiť prosím zarezervujte si termín cez tlačítko nižšie.